Gå til hovedindhold
Dansk Fjernvarme
Medlemmer

Tilmeldinger tikker hurtigt ind til Landsmøde 2024

Der kom hurtigt gang i tilmeldingerne, da Dansk Fjernvarme tirsdag morgen åbnede for tilmelding til Landsmøde 2024. På blot tre timer var der næsten 900 tilmeldinger.

12. jun. 2024
Tekst af Kim Vejrup, kve@danskfjernvarme.dk

Indhold

    Fjernvarmesektoren er mere end klar til at være med på Landsmøde 2024 i oktober. Det viser tallene fra åbningsdagen for tilmelding til det største årlige træf for fjernvarmebranchen. På blot ganske få timer var der næsten 900 tilmeldinger til landsmødet, der i 2024 finder sted i Bella Centeret i København.

    Åbningen kom klokken 09.00 og på blot en halv time var antallet af tilmelding nået godt forbi 600. Herefter stilnede lysten til at sikre sig deltagelse på landsmødet en anelse, men ved frokosttid var tilmeldingerne på næsten 900.

    - Jeg er ovenud tilfreds med, at vi er kommet så godt fra start. Det er den bedste start på tilmeldinger, vi har fået nogensinde, og det lover jo godt for landsmødet, hvor vi sidste år satte deltagerrekord med over 2.300, siger direktør i Dansk Fjernvarme, Kim Mortensen.

    Landsmødet bliver afviklet den 24. og 25 oktober i Bella Centeret, og samtidig med åbningen for tilmelding til landsmødet, blev der også åbnet for booking af hoteller. Traditionen tro er der også mange, der allerede nu har sikret sig overnatning.

    - Vi kan konstatere, at både tilmeldingerne til selve landsmødet og booking af overnatning er forløbet uden problemer på den første dag. Det glæder vi også over og ser nu frem til, at vi kan bygge på programmet for Landsmøde 2024 frem mod oktober, siger Kim Mortensen.

    Skriv kommentar

    Andre klikkede på...